Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/virtual/voipdestek.com) is not within the allowed path(s): (/home/voipdestek/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/php5/lib/:/usr/local/php5/include/) in /home/voipdestek/domains/voipdestek.com/public_html/Settings.php on line 59 Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/virtual/voipdestek.com/Sources) is not within the allowed path(s): (/home/voipdestek/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/php5/lib/:/usr/local/php5/include/) in /home/voipdestek/domains/voipdestek.com/public_html/Settings.php on line 61 Voip Destek - UMTH Nedir ve UMTH Lisans Türleri
Voip Turkiye - Voip Destek
Mayıs 29, 2024, 20:57:54 ÖS *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Voip Destek
 
   Ana Sayfa   Yardım GoogleTagged Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: UMTH Nedir ve UMTH Lisans Türleri  (Okunma Sayısı 9931 defa)
root
Administrator
Jr. Member
*****
Mesaj Sayısı: 76


Üyelik Bilgileri WWW E-Posta
« : Ocak 21, 2009, 18:20:48 ÖS »

       UMTH Nedir?

          UMTH, Uzak Mesafe (Long Distance) Telefon Hizmetleri, bir alan kodu (Örneğin 212) ile diğerlerinden ayrılmış bir telefon hizmeti bölgesinden ulusal başka bir telefon hizmeti bölgesine (Örneğin 312) ya da ulusları olarak sunulan telefon hizmetidir. Aynı alan kodu içinde yapılan çağrılar yerel (Local) çağrı olarak adlandırılır. Uzak mesafe çağrıları gerçekleştirilirken yapılan çağrının bir uzak mesafe çağrısı olduğunun şebekeye bildirilmesi için karşı tarafın alan kodu başına bir çıkış kodu eklenir. Ülkemizde ulusal uzak mesafe çağrıları için karşı tarafın alan kodundan önce 0 çıkış kodu olarak eklenmektedir. Uluslar arası çağrılarda ise, karşı taraftaki ülke kodu çevrilmeden önce çıkış kodu olarak 00 çevrilir. Aynı alan içinde yapılan çağrılarda ise doğrudan yedi haneli numara çevrilir. Telefon numaraları E.164 standardına göre yapılandırılmıştır.


       UMTH Lisansı nedir?

      Telekomünikasyon Kurumu tarafından hazırlanmış, Bakanlar Kurulu tarafından onaylanarak 13 Nisan 2004 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş olan Telekomünikasyon Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ekinde tanımlanmış, telefon hizmetleri verebilmek için türleri tanımlanmış lisanslardır. UMTH, kullanılacak altyapı ve teknolojiyi konusunda işletmecilere her hangi bir sınırlama getirmeksizin, iller arası ve/veya uluslararası telefon hizmeti sunulmasını kapsar. UMTH hizmetleri sunmak isteyen işletmeciler, Telekomünikasyon Kurumuna 2.Tip Telekomünikasyon Ruhsatı formatına göre vermek istedikleri hizmet için başvuruda bulunabilirler.

       UMTH Lisans türleri nelerdir?

Uzak Mesafe Telefon Hizmetini yürütmek isteyen firmalar Kurum tarafından verilecek 2.Tip TR kapsamında A Tipi, B Tipi, ve C Tipi Uzak Mesafe Telefon İşletmecisi olarak 3 kategoride 15 yıl süre ile yetkilendirilir.

A Tipi UMTH İşletmecisi: Taşıyıcı ön seçimi ile hizmet vermeye yetkili UMTH işletmecisini,

B Tipi UMTH İşletmecisi: Çağrı bazında taşıyıcı seçimi ile hizmet vermeye yetkili UMTH işletmecisini,

C Tipi UMTH İşletmecisi: Kurum tarafından tahsis edilecek 10 haneli numara ile ulaşılabilen UMTH işletmecisini

Tanımlar

A tipi işletmeciler her ile ve her ülkeye erişim sağlamakla yükümlü iken, B ve C tipi işletmecilerde bu zorunluluk bulunmamaktadır. UMTH İşletmecisi, hizmetin sunumuna yönelik ücret değişikliklerini veya hizmet kalitesinde azalma gibi kullanıcı tercihlerini etkileyebilecek herhangi bir değişikliği 15 gün önceden kamuoyuna duyurmakla yükümlüdür. A tipi lisans sahibi, B ve C, B tipi lisans sahibi ise C tipi hizmetleri sunabilecektir.

Linkleri gorebilmek icin.
Register or Login
Alıntıdır
Logged

Sayfa: [1]
  Yazdır  

 
Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.6 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!