Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/virtual/voipdestek.com) is not within the allowed path(s): (/home/voipdestek/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/php5/lib/:/usr/local/php5/include/) in /home/voipdestek/domains/voipdestek.com/public_html/Settings.php on line 59 Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/virtual/voipdestek.com/Sources) is not within the allowed path(s): (/home/voipdestek/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/php5/lib/:/usr/local/php5/include/) in /home/voipdestek/domains/voipdestek.com/public_html/Settings.php on line 61 Sayfayı Yazdır - BootP Kullanımı IP verme / Yazılım ve Config Yükleme / Cihaz Kurtarma

Voip Turkiye - Voip Destek

Gateway - Ata - Ip Phone Fxs - Fxo => Audiocodes => Konuyu başlatan: kokanak üzerinde Haziran 19, 2009, 15:22:23 ÖSKonu Başlığı: BootP Kullanımı IP verme / Yazılım ve Config Yükleme / Cihaz Kurtarma
Gönderen: kokanak üzerinde Haziran 19, 2009, 15:22:23 ÖS
BootP programı ile Audiocodes Cihazlarımıza ulaşamadığımızda, yazılımları ile ilgili sorun yaşadığımızda, Cihaza ip vermek istediğimizde kullanabiliyoruz.

Öncelikli olarak BootP Programımızı Sistemimize kuruyoruz, Programı Ekten indirebilirsiniz.
www.voipdestek.com/downloads/audiocodes/BootP.zip

1- Kurulumdan sonra Program açılarak Edit / Preferences menüsüne girerek Cihazlarımız için kullanacağımız Boot ve configurasyon dosyalarının mevcut olduğu klasoru seçiyoruz. Biz burada "C:/tftp" klasörünü kullandık.
(http://voipdestek.com/downloads/audiocodes/bootp/bootp-preferences.JPG)

2- Cihaza tanımlayacağımız ip, boot yazılımı (.cmp)ve içerisine yükleyeceğimiz configurasyon (.ini) dosyası ekteki gibi seçilerek tanımlama oluşturulur.
IP           : Cihazın kullanacağı ip adresi,
Gateway  : Modem ve/veya İnternet çıkış bacağımızın ipsi,
Server ip  : BootP'nin yüklü olduğu bilgisayarın ip adresi,
Boot File  : Cihaza Yükleyeceğimiz Boot Program versiyonu (.cmp uzantılı) (sadece ip verilecek ise gerekli değildir.)
İni File     : Hazır programlanmış cihazın Configurasyon dosyası (.ini uzantılı (işlem için gerekli değildir.)
(http://voipdestek.com/downloads/audiocodes/bootp/bootp-template.JPG)

3- "Service" Menüsünde "Client" bölümüne girerek Cihazımızın Mac adresini Sistimize tanımlamamız gerekmektedir. Tüm Audiocodes Cihazların Mac adresi cihaz altında "00-90-8F-xx-xx-xx" şeklinde görülebilir Buradaki Mac adresi Programın "Client Mac" bölümüne ekteki gibi girilecektir. Üst başlıkta tanımladığımız "test1" Template'i ni seçerek "Apply&Reset" 'e tıklıyoruz. Bu işlem Cihazın Network'te Mac adresine göre kontrol ederek O cihazı resetlememize yardımcı olur.
(http://voipdestek.com/downloads/audiocodes/bootp/bootp-client.JPG)

4- Cihaz Otomatik olarak kendiliğinden resetlenecek ve Cihaza tanımlanan ip sistem tarafından atanarak eğer var ise yeni versiyon Program ve daha önceki Conf. dosyası yüklenmesi işlemine başlanacaktır.
(http://voipdestek.com/downloads/audiocodes/bootp/bootp-upload-1.JPG)

5- Upload işlemini "Status" bölümünden izleyebiliriz. "%100 OK" yazısını gördüğümüzde Cihaz kullanımımıza hazırdır. Dilersek tanımladığımız ip üzerinden cihaza bağlanarak conf. ile ilgili değişiklikleri yapabiliriz.
(http://voipdestek.com/downloads/audiocodes/bootp/bootp-upload-finish.JPG)

Bu işlem sonucunda Kesinlikle Fxs portu üzerinden telefon  ile "*** 12345 1#"tuşlanarak ipsini alamadığımız cihazların kurtarma işlemini görmüş olduk.

VoipDestek Ekibi..


Konu Başlığı: Ynt: BootP Kullanımı IP verme / Yazılım ve Config Yükleme / Cihaz Kurtarma
Gönderen: PACO üzerinde Haziran 19, 2009, 17:49:14 ÖS
süper bir açıklama çok teşekkürler.ama apply reset dediğimizde cihaz kendine gelemiyor bazen elektrik fişini çekip takınca yüklemeye başlıyor.denedim ve oldu.emeğin için tşk.


Konu Başlığı: Ynt: BootP Kullanımı IP verme / Yazılım ve Config Yükleme / Cihaz Kurtarma
Gönderen: speed60 üzerinde Ekim 22, 2009, 21:14:45 ÖS
Resimler görünmüyor acaba benim bilgisayarımdamı bir sorun var yoksa forum damı


Konu Başlığı: Ynt: BootP Kullanımı IP verme / Yazılım ve Config Yükleme / Cihaz Kurtarma
Gönderen: root üzerinde Ekim 22, 2009, 21:35:02 ÖS
Merhaba resimler acılıyor.